KoprivnicaOsijekRijekaPulaVaraždinZadarZagrebSplit

BodyScan CROATIA Poliklinike

16. rujna 2024. 16:08

Potražite naše detektore pravilnog držanja i provjerite kako stojite

Sjedilački način života postaje sve veći problem u modernom društvu. Ovaj termin odnosi se na način života koji uključuje malo ili nimalo fizičke aktivnosti, pri čemu većinu vremena provodimo sjedeći ili ležeći. Takav način života sve je češći zbog modernih tehnologija, kao što su računala i pametni telefoni, ali i zbog rada koji često zahtijeva dugotrajno sjedenje, posebno prilikom uredskog posla.

Jedan od glavnih problema sjedilačkog načina života je njegov negativan uticaj na zdravlje. Dugotrajno sjedenje povezano je s povećanim rizikom od razvoja kroničnih bolesti, kao što su bolesti srca, dijabetes tipa 2, gojaznost i visok krvni tlak. Također, istraživanja pokazuju da prekomjerno sjedenje može dovesti do problema s mišićima i zglobovima, naročito u leđima i vratu. Kada sjedimo duže vrijeme, mišići leđa, vrata i nogu postaju slabi, što može rezultirati lošim držanjem tijela i bolovima.

Pored fizičkog zdravlja, sjedilački način života negativno utiče i na mentalno zdravlje. Nedostatak fizičke aktivnosti često je povezan s povećanim rizikom od depresije, anksioznosti i smanjenog osjećaja dobrobiti. Tjelesna aktivnost pomaže oslobađanju hormona poput endorfina, koji poboljšavaju raspoloženje, a sjedilački način života uskraćuje te prirodne beneficije.

Ne pazim dok ne opazim

Potražite BodyScan CROATIA Poliklinike na GO2Digital citylightima u Zagrebu, Rijeci, Osijeku, Splitu, Varaždinu, Koprivnici, Puli i Zadru te skeniranjem vaše posture provjerite držanje svoga tijela. Osim rezultata ispravnog odnosno neispravnog držanja tijela, možete osvojiti vrijedne nagrade kao što je besplati pregled fizijatra, 20% popusta na pregled po izboru (popust se ne primjenjuje na usluge estetike, kirurgije, endoskopskih zahvata, pakete usluga te na usluge vanjskih suradnika) i mnoge druge vrijedne nagrade.